„ Muzyka jest jedną z dróg, którymi dusza powraca do nieba”

W naszej wspólnocie parafialnej 22 listopada 2014r. we wspomnienie św. Cecylii – patronki chórów zebrali się ludzie pragnący swoim śpiewem wzbogacić liturgię. Powstał chór mieszany wielogłosowy, który pierwszy swój występ miał w uroczystość Bożego Narodzenia 2014r.

Chór powstał z inicjatywy ks. proboszcza Zygmunta Niteckiego, a pracuje pod kierunkiem organisty i dyrygenta Jacka Wysmyka.
W pierwszą rocznicę powstania chóru (22.11.2015r.) zespół obrał nazwę „VIA MUSICA” tzn. poprzez muzykę.

Zespół jest chórem mieszanym czterogłosowym. Śpiewają w nim osoby od 18 do 60 roku życia. Chór liczy 23 osoby (10 sopranów, 9 altów, 2 tenory, 2 basy).

Próby odbywają się w czwartki o godz. 18:30 w sali muzycznej dolnego kościoła.

Cały czas trwa nabór do wszystkich głosów.

Zapisy przyjmuje pan organista od poniedziałku do piątku po mszy wieczorowej.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!


26.06.2023. Kazimierz Dolny
Po rocznym śpiewaniu w naszym Kościele przyszedł czas na wypoczynek. Wybraliśmy się więc do przepięknego miasta nad Wisłą - Kazimierza Dolnego, by pod opieką przewodnika poznawać uroki tego niezwykłego miasta. Wśród wielu zwiedzanych miejsc i zabytków szczególną naszą uwagę przyciągnęły najstarsze w Polsce organy z 1620 roku i chrzcielnica z 1580 roku, znajdujące się w Kościele św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja Apostoła.
Zaopatrzeni w kazimierzowskie koguty, a przede wszystkim w doskonały nastrój, wróciliśmy wieczorem pełni wrażeń do swoich domów.
 
Alleluja!  Zmartwychwstał Pan!
7-16 kwietnia 2023
Wielką radość płynącą ze Zmartwychwstania Pana wyśpiewaliśmy w tym  najważniejszym czasie roku liturgicznego. Rozpoczęliśmy pieśniami pasyjnymi w Wielki Piątek, by już w Wielką Sobotę, a potem
podczas Rezurekcji w Niedzielę Wielkanocną i w Niedzielę Miłosierdzia Bożego głosić śpiewem radość,
że Pan żyje!
8.01.2023. Święto Chrztu Pańskiego
 
Święto Chrztu Pańskiego zamyka obchodzony w Kościele okres Bożego Narodzenia. Nadal jednak śpiewamy kolędy. Dlatego oprawę muzyczną dzisiejszej mszy św. o godzinie 12:30 stanowiły te urokliwe pieśni bożonarodzeniowe w wykonaniu członków naszego chóru.

6.01.2023. Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli
 
Nasz parafialny chór oddał dziś również pokłon Nowonarodzonemu Dzieciątku Jezus. W darach ofiarnych złożył śpiewane podczas mszy świętej piękne kolędy.

 20 listopada 2022r
Ósma rocznica powstania chóru "Via Musica"
 
     W niedzielę 20.11.22. o godzinie 12:30 ks. proboszcz Zygmunt Nitecki odprawił mszę świętą w intencji działającego w naszej parafii chóru "Via Musica".
W dniu 22.11.14. w święto św. Cecylii (patronki chórzystów, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych) organista i dyrygent p. Jacek Wysmyk wystąpił z propozycją utworzenia takiej formacji w naszym Kościele. Jego apel spotkał się z duży zainteresowaniem parafian. I tak powstał chór,
który z czasem przyjął nazwę "Via Musica".
Ta uroczysta msza św. była okazją do zachęcenia dziewcząt, chłopców, kobiet i mężczyzn obdarzonych talentem muzycznym do wstępowania w nasze szeregi.
Próby chóru odbywają się w każdy czwartek po wieczornej mszy świętej,  w sali muzycznej,
obok dolnego Kościoła.
 

16 października 2022
Wizytacja kanoniczna

W trakcie czwartkowej próby chóru ćwiczyliśmy intensywnie wszystkie pieśni, wybrane na niedzielną mszę świętą, odprawianą o godzinie 9:30.
Po zakończonej liturgii nasz dyrygent złożył ks. bp. Ireneuszowi Pękalskiemu sprawozdanie z działalności chóru parafialnego "Via musica". Przypomniał, że powstał on 8 lat temu, 22 listopada 2014 roku,
we wspomnienie św. Cecylii. Jest zespołem czterogłosowym, mieszanym, śpiewającym zarówno podczas niedzielnych mszy świętych, jak i wszystkich uroczystości parafialnych.
Przy okazji zachęcił obdarzonych talentem muzycznym do wstępowania w szeregi naszej grupy. Poinformował, że próby chóru odbywają się w każdy czwartek po wieczornej mszy świętej.27 czerwca 2022r.
W grodzie Kopernika
 
Wczesnym rankiem wyruszyliśmy na pierwszą wspólną wycieczkę, do grodu Kopernika - Torunia. Rejs statkiem po Wiśle, spacer po przepięknej starówce, zwiedzanie wspaniałych kościołów, degustacje przepysznych toruńskich pierników - to atrakcje naszej poniedziałkowej eskapady.
Będziemy długo wspominać ten wesoło i atrakcyjnie przeżyty czas.


12 czerwca 2022
Dni Antoniańskie
 
Członkowie naszego chóru wzięli udział w przepięknym koncercie Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Kamila Wrony.
Koncert odbył się na Placu Kościuszki w ramach obchodów Dni Antoniańskich - dni patrona miasta i powiatu, św. Antoniego z Padwy.


 
 
16.06.22.  BOŻE  CIAŁO

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zwana potocznie Bożym Ciałem sprawowana była w naszej świątyni pod przewodnictwem księdza proboszcza Zygmunta Niteckiego. Mszę Swiętą ubogaciły śpiewy liturgiczne w wykonaniu chóru parafialnego, pod batutą p. Jacka Wysmyka. Dalszą część uroczystości stanowiła procesja ulicami miasta, w której wzięło udział wielu mieszkańców naszej miejscowości.

6.01.2020 r. 
Święto Trzech Króli
Jedno z najstarszych świąt w chrześcijaństwie, obchodzone na pamiątkę hołdu, jaki Trzej Królowie - Trzej Mędrcy ze Wschodu- złożyli Dzieciątku Jezus.
W tak ważnym dniu nie mogło nas zabraknąć na mszy świętej, którą ubogaciliśmy śpiewem urokliwych kolęd.
24-26 grudnia 2019 r.
Święta Bożego Narodzenia - upamiętnienie narodzin Pana Jezusa.
My również oddaliśmy cześć Nowonarodzonemu Dzieciątku uczestnicząc w Pasterce oraz kolędując w drugi dzień świąt

6.01.2019.  
ŚWIĘTO OBJAWIENIA PAŃSKIEGO
Z koronami na głowach śpiewaliśmy dziś na mszy świętej o godzinie 9:30 piękne, nastrojowe kolędy. Wielu z nas o godzinie 14:00 wyruszyło także w Orszaku Trzech Króli do Kościoła NSJ przy ulicy Spalskiej.


22 listopada - Święto św. Cecylii - patronki śpiewów kościelnych
 
Dziś - 22.11.18. mija 4. rocznica założenia w  parafii chóru "Via musica". Z tej okazji ks. proboszcz odprawił wieczorną mszę świętą w naszej intencji. Wręczył także każdemu piękny kalendarz na nowy rok. Następnie wraz z ks. Mariuszem przybył na spotkanie do sali muzycznej, podczas którego cieszyliśmy się z naszego jubileuszu.


6-7 października 2018 w naszej parafii miała miejsce wizytacja, dokonana przez bp. Marka Marczaka. Zmotywowani tak doniosłym wydarzeniem zgromadziliśmy się licznie na Mszy Świętej o godz. 9:30, by pod batutą dyrygenta wyśpiewać najpiękniejsze pieśni z naszego repertuaru.


31 maja - BOŻE CIAŁO
Wzięliśmy udział w uroczystej Mszy Świętej z racji Święta Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.


6.01.2018. Święto Objawienia Pańskiego - Trzech Króli.
Na dzisiejszą mszę świętą przygotowaliśmy się profesjonalnie. Z atrybutami królewskimi
na głowach śpiewaliśmy kolędy wyjątkowo uroczyście. Dostrzegł to i docenił ks. Włodzimierz,
a wierni nagrodzili brawami. Było nam bardzo przyjemnie.

4.01.2018. Jak przystało na okres bożonarodzeniowy spotkaliśmy się, by przełamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia oraz pokosztować słodkich pyszności.


24.12.2017. godz. 24:00  Pasterka - uroczysta msza święta upamiętniająca oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. Nie mogło nas zabraknąć! Wystąpiliśmy z nowym
repertuarem kolęd.


22.11.17. Wspomnienie św. Cecylii - patronki chórów.
To już 3 lata działalności naszego chóru!!!
Uczciliśmy tę rocznicę udziałem w wieczornej mszy świętej, sprawowanej przez księdza proboszcza w naszej intencji. O właściwą oprawę muzyczną liturgii zadbał nasz dyrygent, a my wsparliśmy go śpiewem najpiękniej, jak potrafiliśmy. Następnie przy herbatce i kawce oraz pysznych słodkościach prowadziliśmy wesołe rozmowy wspominając miniony czas.


14.09.17. Dzisiejsza próba chóru miała wyjątkowy charakter. Otóż po zakończonych śpiewach w sali muzycznej rozległo się gromkie i serdeczne "Sto lat!" dedykowane naszemu dyrygentowi - Jackowi Wysmykowi, z racji niedawnych Jego imienin i urodzin.
Był także tort ze świeczką oraz wiele słodkości.
Drogi Jacku! Życzymy Ci Błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia, dobrego zdrowia oraz wielu nowych chórzystów!!!


8.12.16. w naszym Kościele gościła lokalna telewizja Amazing TV. Celem tej wizyty było nagranie koncertu kolęd w wykonaniu naszego chóru. Relacja z tego nagrania odbędzie się w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

22.11.16 we wspomnienie patronki śpiewu kościelnego św. Cecylii obchodziliśmy drugą rocznicę powstania naszego chóru. Z tej okazji uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, ubogacając ją naszym śpiewem. Skorzystaliśmy także z zaproszenia ks. proboszcza, by po Mszy Św. wziąć udział w sympatycznym spotkaniu gawędząc sobie radośnie przy herbatce i kawce.


18 czerwca w naszym mieście odbyła się wielka uroczystość ustanowienia św. Antoniego patronem miasta i powiatu. Przez kilka tygodni działające przy parafiach chóry podjęły trud przygotowania się do tego wydarzenia. W ostatnim tygodniu przed uroczystością w parafii NMP Królowej Polski odbyły się warsztaty muzyczne pod kierownictwem
p. Jacka Wysmyka.I wreszcie nadszedł oczekiwany dzień: 18 czerwca 2016 r. Siedemdziesięcioosobowy chór profesjonalnie przygotowany przez p. Jacka Wysmyka przy akompaniamencie p. Cezarego Kaczmarka swoim śpiewem upiększył liturgię sprawowaną na Placu Kościuszki przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego, podczas której ustanowiono św. Antoniego patronem miasta i powiatu.