7 sierpnia2022

XIX niedziela zwykła

1. Dzisiaj przez cały dzień odbywa się zbiórka ofiar do puszek na obiad dla pielgrzymów.
Po Mszy św. o godz. 12.30. procesja z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca a po niej Adoracja Najświętszego

O godz. 15.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W dolnym kościele trwa renowacja podłogi pod ławkami, stąd wszystkie Msze św. i Adoracja Najświętszego Sakramentu odbywają się w górnym kościele.

3. W tym tygodniu wspominać będziemy:
- w poniedziałek - św. Dominika, 
- we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża,
- w środę – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,
- w czwartek – św. Klarę.

4. Do wtorku 09 sierpnia trwają zapisy na 206 Pieszą Pielgrzymkę Tomaszowską na Jasną Górę. Szczegółowe godziny zapisów są umieszczone na drzwiach obok dolnego kościoła. W tym roku pielgrzymujemy w formie tradycyjnej jak i w formie codziennych dojazdów na pielgrzymi szlak. Zachęcamy  wszystkich do udziału.

5. W środę 10- go sierpnia o godz. 6.00. z Sanktuarium św. Antoniego wyruszy 206 Piesza Pielgrzymka Tomaszowska na Jasną Górę. W trakcie trwania pielgrzymki otoczmy pielgrzymów szczególną modlitwą, gromadźmy się codziennie w kościele na Mszy św. wieczornej.

6. W sobotę z racji 13- go dnia miesiąca o godz. 17.30. Różaniec, a po Mszy św. Procesja Fatimska. Zapraszamy całą Asystę.

7. Do końca sierpnia trwa akcja” Tornister pełen uśmiechu”. Celem tej akcji jest skompletowanie i przekazanie wyprawek szkolnych najuboższym dzieciom.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Ofiary na kościół w minionym tygodniu złożyli:
- bezimiennie – 100zł,
- z ul. Słonecznej – 100 zł.

10. Wszystkim osobom, które w tym tygodniu pomagały nam w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła bardzo dziękujemy. Zapraszamy wszystkich chętnych w sobotę na godz. 8.00.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom, którzy w tym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:
Jadwiga Ruta,
Krystyna Jaskulska,
Marianna Ogłuszka,
Franciszka Jankowska,
Danuta Pękowska.

Polećmy je i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek ….