Łódź, 13 maja 2019 r.

KURIA METROPOLITALNA ŁÓDZKA

Wydział Duszpasterstwa

90-458 Łódź, ul. ks. I. Skorupki 3

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WD-461-26/2019

 

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej

do przekazania wiernym w niedzielę 19 maja2019 r.

1. Warsztaty Cantus Gregorianus odbędą się w Łodzi w dniach 26 czerwca – 1 lipca 2019 roku. W programie zaplanowane są msze św. ze śpiewem gregoriańskim oraz nabożeństwa w łódzkiej Archikatedrze. Wykład inauguracyjny o kulcie Najświętszego Serca Jezusowego wygłosi ks. Jean-Marie Piotrowski (Abbé, Belgia). Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeń znajdują się na stronie: www.szkolachoralu-lodz.pl


do przekazania wiernym w parafiach łódzkich

2. Wspólnota Benedyktyńska Św. Hildegardy zaprasza w ramach Łódzkich Spotkań Benedyktyńskich na spotkanie z o. Włodzimierzem Zatorskim – benedyktynem tynieckim. Tematem konferencji jest Lectio Divina. Spotkanie odbędzie się w Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi (ul. Nawrot 104) 20 maja o godz. 18.00.

3. Parafia Zesłania Ducha Świętego w Łodzi zaprasza na spotkanie z Carverem Alanem Amesem, australijskim charyzmatykiem i autorem książek o tematyce chrześcijańskiej, które odbędzie się 29 maja o godz. 18.00. W programie: Msza św., świadectwo, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uzdrowienie.

4. Stowarzyszenie Mężczyźni Św. Józefa zaprasza wszystkich mężczyzn na Oblężenie Jasnej Góry, czyli trzecią ogólnopolską męską pielgrzymkę, która będzie miała miejsce 22 czerwca. Tematem przewodnim jest powołanie mężczyzny, a gościem m.in. Abp Grzegorz Ryś (oblezenie.mezczyzni.net).

do informacji Księży

5. Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych zaprasza  na Ogólnopolską Pielgrzymkę na Jasną Górę w intencji trzeźwości i odnowy moralnej Narodu Polskiego, która odbędzie się 15-16 czerwca 2019 roku. Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.kongrestrzezwosci.pl

6. VIII Ogólnopolska Pielgrzymka Ministrantów i Lektorów do Sanktuarium na Świętym Krzyżu odbędzie się 8 czerwca 2019 r. Chętne wspólnoty SLO wraz ze swoimi duszpasterzami można telefonicznie zgłaszać do 31 maja br. do ks. Maksymiliana Pyzika (tel.: 576-980-625).

 

Ks. Wiesław Kamiński

Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa

Archidiecezji Łódzkiej