Łódź, 19 maja 2020 r.

KURIA METROPOLITALNA ŁÓDZKA

Wydział Duszpasterstwa

90-458 Łódź, ul. ks. I. Skorupki 3

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WD-461-15/2020

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Łódzkiej


 

do przekazania wiernym w niedzielę 24 maja 2020 r.

  1. Przypominamy, że okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej trwa w Kościele w Polsce do Uroczystości Zesłanie Ducha Świętego, czyli do dnia 31 maja 2020 roku.

do informacji Księży

  1. Do czasu ustania zagrożenia pandemią koronawirusa COVID-19 i uchylenia ograniczeń nałożonych przez władze państwowe niemożliwym jest organizowanie nabożeństw pokutnych i masowej spowiedzi. Właściwą możliwością pozostaje indywidulana spowiedź i Komunia św. wiernych, z zastosowaniem jednak wszystkich sformułowanych przez władze kościelne i państwowe obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny. Księży usilnie prosimy o sprawowanie takiej posługi wobec proszących o nią osób, zarówno w kościołach, jak i w domach prywatnych (np. pierwsze piątki i soboty miesiąca). Posługi tej nie mogą spełniać Księża mający objawy jakiejkolwiek choroby zakaźnej (nie tylko zarażenia się koronawirusem COVID-190). Posługa ta nie może dotyczyć osób objętych kwarantanną.
  2. Księgarnia Archidiecezji Łódzkiej pracuje od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 15.00.
    W soboty nieczynna. Więcej informacji na stronie internetowej i Facebooku księgarni lub pod nr. tel. 42 637 28 59.

 


 

Ks. Wiesław Kamiński

Przewodniczący Wydziału Duszpasterstwa

Archidiecezji Łódzkiej