13 października 2019r.
XXVIII niedziela zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski. Przypominamy życie i nauczanie Ojca św. Jana Pawła II. Ofiarami do puszek wspieramy wykształcenie najbardziej uzdolnionej młodzieży z mniej zamożnych rodzin.
Dzieci ze Szkolnych Kół Caritas przed kościołem rozprowadzają Papieskie Kremówki.
O godz. 17.15. Różaniec, a po Mszy św. o godz. 18.00. procesja fatimska z racji 13-tego dnia miesiąca. Prosimy, aby na procesję przyjść z lampionami.

2. Jutro w czasie modlitwy różańcowej będziemy się modlić za nauczycieli i wychowawców z racji przypadającego Dnia Edukacji Narodowej.

3. We wtorek 15- go października przeżywać będziemy Dzień Dziecka Utraconego. Na modlitwie różańcowej będziemy się modlić w intencji rodzin, które doświadczyły utraty dziecka.
Po Mszy św. o godz. 18.00. odbędzie się spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania. Prosimy, aby na to spotkanie przychodziła młodzież z klas VIII.

4. W piątek obchodzić będziemy Święto Św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych.

5. Nabożeństwa Różańcowe są sprawowane przez cały miesiąc październik o godz. 17.15. Podczas Nabożeństw Różańcowych poznajemy historię życia bł. Bartolo Longo od kapłana szatana do apostoła różańca.

6. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki. Kartki do wypisywania Nazwisk i Imion zmarłych są wyłożone na stoliku pod chórem.

7. Zapraszamy dzieci na próbę scholi dziecięcej w środy o godz. 16.30. i ministrantów na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim osobom, które w minionym tygodniu pomagały nam w sprzątaniu kościoła i terenu wokół kościoła składamy serdeczne Bóg Zapłać. Zapraszamy na sobotę na godz. 8.00.

10. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym naszą parafię modlitwą, cierpieniem i ofiarami z serca dziękujemy. Ofiary w minionym tygodniu na potrzeby kościoła złożyli:

bezimiennie – 140, 50, 150 zł.
Na Caritas – 50 zł.

11. Serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności i odwagi kroczenia za Chrystusem kierujemy do solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

12. W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli:  
Jan Pawłowski,
Jan Czapnik,
Zdzisław Jagielski,
Ryszard Tejchman,
Anna Celińska.

Polećmy ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny Odpoczynek…