"Naród, który traci pamięć
traci sumienie"  - Zbigniew Herbert
1 marca - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

O godzinie 12:00 w naszym kościele odbyła się uroczysta msza święta, na którą przybyli przedstawiciele władz miasta i powiatu, żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, służby mundurowe, delegacje szkół, organizacji, stowarzyszeń oraz liczni mieszkańcy miasta.
Modliliśmy się w intencji Żołnierzy Wyklętych, oddając im jednocześnie hołd za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i niepodległościowej, za przelaną krew w obronie Ojczyzny.
Dzień 1 marca nie jest przypadkową datą obchodzenia tego święta. 1 marca 1951 roku w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość - Łukasza Cieplińskiego i jego sześciu towarzyszy walki. I właśnie osobie Łukasza Cieplińskiego poświęcił kazanie główny celebrans mszy świętej - ksiądz proboszcz Zygmunt Nitecki.
W ciszy i skupieniu zebrani wysłuchali niezwykłej historii życia niezłomnego bohatera naszego narodu.
Po mszy świętej uczestnicy uroczystości mieli możliwość wysłuchania wykładu na temat podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, działającego na terenach naszego miasta i okolic. Złożono także kwiaty w Kaplicy Pamięci pod tablicami Żołnierzy Wyklętych.