Turniej Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej 2019
7 grudnia br w hali Samochodówki w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się eliminacje do XII Turnieju Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Łódzkiej w Piłce Nożnej Halowej w rejonie Tomaszów (Dekanaty tomaszowski i wolborski). Turniej rozpoczął się wspólną Eucharystią, której przewodniczył ks. dziekan Zygmunt Nitecki. Św. Jan Bosko zwykł mawiać: "Kiedy boisko jest żywe, to szatan jest martwy". Sportowej rywalizacji towarzyszyła dobra atmosfera. Na koniec turnieju został rozegrany mecz towarzyski, w którym wzięli udział chętni oraz księża: ks. Włodzimierz Moraczewski, ks. Łukasz Biś z parafii w Wolborzu oraz ks. Mariusz Turczyński. W kategorii MINISTRANT zwyciężyła nasza drużyna. W kategorii LEKTOR MŁODSZY puchar wywalczyli lektorzy z parafii pw. św. Krzyża w Moszczenicy. W kategorii LEKTOR STARSZY pierwsze miejsce zdobyła nasza drużyna. Zwycięzcy zakwalifikowali się do udziału w turnieju archidiecezjalnym. Gratulujemy!